Sobota, III Tydzień Wielkanocny

Wizyta duszpasterska - kolęda

Kościół uczy, że „Wizyta duszpasterza ma na celu przede wszystkim to, aby w jego osobie sam Chrystus wstąpił do waszego domu i przyniósł wam radość i pokój” (OBł 76). Będziemy się modlić o pomyślność waszych rodzin w waszych domach. Prosimy, by wszyscy domownicy byli w domu. Niech będzie przygotowany stolik przykryty białym obrusem, krzyż i świece, woda święcona i kropidło. Wodę święcona można wziąć w kruchcie kościoła i w zakrystii. Dzieci i młodzież przygotują zeszyty z religii do podpisania. Kontynuujmy dobry zwyczaj zapraszania kapłana do swego mieszkania, a następnie odprowadzenia go do sąsiada. Tam, gdzie drzwi będą zamknięte ksiądz nie będzie się dobijał przypuszczając, że mieszkańcy tego domu nie chcą skorzystać z jego posługi.

Po wizycie duszpasterskiej