Wtorek, III Tydzień Wielkanocny

Caritas dla niepełnosprawnych

Caritas Polska, Europejski Fundusz Społeczny i PEFRON realizują ogólnokrajowy program pomocy osobom niepełnosprawnym pod nazwą „Indywidualne ścieżki kariery zawodowej szansą dla osób niepełnosprawnych”.
     Program skierowany jest do osób niepełnosprawnych z I i II grupą niepełnosprawności.
     Celem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych poprzez określenie ich predyspozycji i aspiracji zawodowych, doskonalenie umiejętności społecznych oraz wypracowanie zdolności osoby niepełnosprawnej do poszukiwania zatrudnienia.
     Powyższy cel ma być osiągnięty przez przeprowadzenie warsztatów dziennych dziesięciodniowych, w czasie których osoby zakwalifikowane do programu będą uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez psychologa, doradcę zawodowego i pedagoga.
     Kwalifikację osób do programu przeprowadzą psycholog i pedagog w miejscu zamieszkania osoby zgłaszającej swój udział.
     Koszty szkolenia i wydatki z tym związane ponosi Caritas Polska.
     Centrum diecezjalne koordynacji programu znajduje się przy parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu. Wszystkie osoby zainteresowane warsztatami prosimy o zgłoszenie się do Diecezjalnego Koordynatora realizacji programu przy Parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu pana Wiesława Raka tel. 084-638-03-08 (w godz.12.00-19.00), kom. 602-639-966, gdzie otrzymają szczegółową informację. Adres do korespondencji: Centrum Pastoralne ul. Podchorążych 2; 22-400 Zamość.
     Jeśli znasz kogoś niepełnosprawnego powiadom go o tej inicjatywie - może stanie się ona dla tej osoby szansą na inne życie!?